Bitmain Antminer S23 Hyd 3U
Daglig vinst$34.47
Intäkt / dag$44.10vid dagens BTC-pris och svårighetsgrad
El / dag−$9.63264.5 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar BTC
Var kan man köpa 7
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
OneMiners
✓ Verifierad säljare
|
United States | I lager | 824 dagar | $28,399 | $28,399Visa erbjudande → |
![]() X-ON Mining
|
China | I lager | 829 dagar | $28,555 | $28,555Visa erbjudande → |
HSASICMINER
|
China | I lager | 856 dagar | $29,488 | $29,488Visa erbjudande → |
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 856 dagar | $29,500 | $29,500Visa erbjudande → |
![]() Maxi Miners
|
Czechia | Förbeställning | 865 dagar | $29,802 646,500 CZK |
$29,802Visa erbjudande → |
Cryptoware
✓ Verifierad säljare
|
United Kingdom | I lager | 907 dagar | $31,239 | $31,239Visa erbjudande → |
![]() MiningEquipment
|
Spain | I lager | 975 dagar | $33,584 29,999 EUR |
$33,584Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $44.10 | −$9.63 | $34.47 |
| Vecka | $308.67 | −$67.39 | $241.28 |
| Månad | $1,323 | −$288.81 | $1,034 |
| År | $16,095 | −$3,514 | $12,581 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitmain
ModellBitmain Antminer S23 Hyd 3U
Även känd somU3S23Hyd
LanseringJan 2026
AlgoritmSHA-256
Hashrate1,160 TH/s
Effekt11,020 W
Effektivitet9.5 J/TH
Ljudnivå50 dB
Mått900 × 486 × 132 mm
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Bitmain Antminer S23 Hyd 3U är en ASIC-miner från Bitmain för SHA-256-algoritmen med 1,160 TH/s vid 11,020 W. Den kom ut i januari 2026. Med 9.5 J/TH är den 64 % effektivare än medianen av de SHA-256-miners vi följer (26.4 J/TH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 1 av 247 SHA-256-miners efter daglig vinst och tjänar runt $34.47 om dagen på BTC. Bästa priset på MinerPrices är $28,399. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 824 dagar. Den är vattenkyld (hydro), så den behöver en kylkrets och en torrkylare i stället för fläktar.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 886 TH/s | 8,372 W | $26.37 | |
| 865 TH/s | 8,650 W | $25.33 | |
| 860 TH/s | 11,180 W | $22.92 | |
| 680 TH/s | 7,412 W | $19.37 | |
| 660 TH/s | 8,250 W | $17.88 | |
| 512 TH/s | 10,600 W | $10.20 |




FB
QUAI