Bitmain Antminer X9 (1M)
Daglig vinst$40.55
Intäkt / dag$42.71vid dagens XMR-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.1659.3 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar XMR
Var kan man köpa 7
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
HSASICMINER
|
China | I lager | 133 dagar | $5,370 | $5,370Visa erbjudande → |
OneMiners
✓ Verifierad säljare
|
United States | I lager | 135 dagar | $5,449 | $5,449Visa erbjudande → |
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 136 dagar | $5,500 | $5,500Visa erbjudande → |
Cryptoware
✓ Verifierad säljare
|
United Kingdom | I lager | 148 dagar | $5,994 | $5,994Visa erbjudande → |
![]() X-ON Mining
|
China | I lager | 161 dagar | $6,500 | $6,500Visa erbjudande → |
![]() Maxi Miners
|
Czechia | Slut i lager | 141 dagar | $5,716 124,000 CZK |
$5,716Visa erbjudande → |
PCPraha
✓ Verifierad säljare
|
Czechia | Slut i lager | 156 dagar | $6,321 137,351 CZK |
$6,321Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $42.71 | −$2.16 | $40.55 |
| Vecka | $298.95 | −$15.12 | $283.84 |
| Månad | $1,281 | −$64.79 | $1,216 |
| År | $15,588 | −$788.23 | $14,800 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitmain
ModellBitmain Antminer X9 (1M)
Även känd somXMR Miner X9
LanseringJul 2026
AlgoritmRandomX
Hashrate1,000 kH/s
Effekt2,472 W
Effektivitet2.5 J/kH
Ljudnivå76 dB
Mått361 × 219 × 293 mm
Vikt17.5 kg
GränssnittEthernet
Temperatur-20–45 °C
Luftfuktighet10–90 %
Om denna miner
Bitmain Antminer X9 (1M) är en ASIC-miner från Bitmain för RandomX-algoritmen med 1,000 kH/s vid 2,472 W. Den kom ut i juli 2026. Vid $0.036/kWh ligger den på plats 1 av 2 RandomX-miners efter daglig vinst och tjänar runt $40.55 om dagen på XMR. Bästa priset på MinerPrices är $5,370. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 133 dagar. Med 76 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 212 kH/s | 1,350 W | $7.87 |



ZEPH