iBeLink BM-N3 Max
Daglig vinst$0.88
Intäkt / dag$3.77vid dagens CKB-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.8879.2 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar CKB
Var kan man köpa 1
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
![]() iBeLink.io
✓ Verifierad säljare
|
Czechia | I lager | 2604 dagar | $2,299 | $2,299Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $3.77 | −$2.88 | $0.88 |
| Vecka | $26.36 | −$20.18 | $6.18 |
| Månad | $112.98 | −$86.49 | $26.49 |
| År | $1,375 | −$1,052 | $322.30 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareiBelink
ModelliBeLink BM-N3 Max
Även känd somBM-N3 Max Eaglesong (CKB)
LanseringApr 2024
AlgoritmEaglesong
Hashrate30.0 TH/s
Effekt3,300 W
Effektivitet110.0 J/TH
Ljudnivå75 dB
Mått128 × 201 × 402 mm
Vikt6.6 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
iBeLink BM-N3 Max är en ASIC-miner från iBelink för Eaglesong-algoritmen med 30.0 TH/s vid 3,300 W. Den kom ut i april 2024. Med 110.0 J/TH är den 43 % effektivare än medianen av de Eaglesong-miners vi följer (194.1 J/TH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 2 av 13 Eaglesong-miners efter daglig vinst och tjänar runt $0.88 om dagen på CKB. Bästa priset på MinerPrices är $2,299. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Minebara mynt
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 63.5 TH/s | 3,080 W | $5.28 | |
| 25.0 TH/s | 3,300 W | $0.26 | |
| 19.3 TH/s | 3,300 W | −$0.46 | |
| 12.0 TH/s | 2,400 W | −$0.59 | |
| 17.0 TH/s | 3,300 W | −$0.75 | |
| 6.60 TH/s | 2,400 W | −$1.27 |
