iBeLink BM-S1
Daglig vinst$30.83
Intäkt / dag$32.88vid dagens BTCB2-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.0556.4 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar BTCB2
BTCB2 (Bitcoin BLAKE2b) är en ny Bitcoin-fork, live sedan 30 aug. 2026. Den handlas tunt på några få små börser, priset svänger kraftigt och nätverkets hashrate växer snabbt. Utvunnen BTCB2 är låst i 45 dagar (möjligen 1 år) innan du kan sälja den.
Var kan man köpa 1
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
![]() iBeLink.io
✓ Verifierad säljare
|
Czechia | Slut i lager | 23 dagar | $690 | $690Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $32.88 | −$2.05 | $30.83 |
| Vecka | $230.17 | −$14.37 | $215.80 |
| Månad | $986.45 | −$61.59 | $924.86 |
| År | $12,002 | −$749.33 | $11,252 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareiBelink
ModelliBeLink BM-S1
LanseringMar 2022
AlgoritmBlake2B-Sia
Hashrate6.80 TH/s
Effekt2,350 W
Effektivitet345.6 J/TH
Ljudnivå75 dB
Mått128 × 201 × 402 mm
Vikt9.0 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–40 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
iBeLink BM-S1 är en ASIC-miner från iBelink för Blake2B-Sia-algoritmen med 6.80 TH/s vid 2,350 W. Den kom ut i mars 2022. Med 345.6 J/TH drar den 60 % mer ström per hash än medianen av de Blake2B-Sia-miners vi följer (215.9 J/TH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 7 av 10 Blake2B-Sia-miners efter daglig vinst och tjänar runt $30.83 om dagen på BTCB2. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 19.0 TH/s | 3,100 W | $89.17 | |
| 17.0 TH/s | 3,300 W | $79.32 | |
| 14.0 TH/s | 3,300 W | $64.81 | |
| 12.0 TH/s | 3,150 W | $55.27 | |
| 11.0 TH/s | 2,820 W | $50.73 | |
| 4.40 TH/s | 950 W | $20.45 |
