Innosilicon D9+ DecredMaster
Daglig fortjeneste—
Indtægt / dag—
Strøm / dag−$1.0729.5 kWh om dagen · $0.0364/kWh
Indtægt vs. strøm
Hvor kan den købes 0
Ingen forhandler sælger denne miner endnu.
Fortjeneste
| Indtægt | Strøm | Fortjeneste | |
|---|---|---|---|
| Dag | — | −$1.07 | — |
| Uge | — | −$7.52 | — |
| Måned | — | −$32.24 | — |
| År | — | −$392.20 | — |
Specifikationer
ProducentInnosilicon
ModelInnosilicon D9+ DecredMaster
LanceringAug 2018
AlgoritmeBlake256R14 (old Decred, retired)
Hashrate2.80 TH/s
Effekt1,230 W
Effektivitet439.3 J/TH
Støj70 dB
Mål130 × 155 × 310 mm
Vægt3.6 kg
InterfaceEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfugtighed5–95 %
Om denne miner
Innosilicon D9+ DecredMaster er en ASIC-miner fra Innosilicon til Blake256R14 (old Decred, retired)-algoritmen med 2.80 TH/s ved 1,230 W. Den kom på markedet i august 2018. Med 439.3 J/TH bruger den 26% mere strøm pr. hash end medianen af de Blake256R14 (old Decred, retired)-minere, vi følger (350.0 J/TH). Ingen butik har den på MinerPrices lige nu. Med 70 dB hører den til i et dedikeret mining-anlæg eller hosting.
Algoritmer
| Algoritme | Hashrate | Effekt | Effektivitet |
|---|---|---|---|
| Blake256R14 (old Decred, retired) | 2.80 TH/s | 1,230 W | 439.3 J/TH |
| Blake256R14-dcr | 2.80 TH/s | 1,230 W | 439.3 J/TH |
Lignende minere
| Model | Hashrate | Effekt | Fortjeneste |
|---|---|---|---|
| 160 GH/s | 410 W | $1.48 | |
| 6.00 TH/s | 2,100 W | — | |
| 6.00 TH/s | 2,100 W | — | |
| 7.00 TH/s | 2,100 W | — |