Bitdeer SealMiner DL1 Air
Daglig vinst$7.53
Intäkt / dag$10.79vid dagens LTC + DOGE-pris och svårighetsgrad
El / dag−$3.2589.4 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar LTC + DOGE
Var kan man köpa 2
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
![]() X-ON Mining
|
China | I lager | 969 dagar | $7,300 | $7,300Visa erbjudande → |
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 1192 dagar | $8,980 | $8,980Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $10.79 | −$3.25 | $7.53 |
| Vecka | $75.52 | −$22.78 | $52.74 |
| Månad | $323.64 | −$97.62 | $226.02 |
| År | $3,938 | −$1,188 | $2,750 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitdeer
ModellBitdeer SealMiner DL1 Air
LanseringMay 2026
AlgoritmScrypt
Hashrate25.0 GH/s
Effekt3,725 W
Effektivitet149.0 J/GH
Ljudnivå75 dB
Mått197 × 365 × 292 mm
Vikt15.5 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Bitdeer SealMiner DL1 Air är en ASIC-miner från Bitdeer för Scrypt-algoritmen med 25.0 GH/s vid 3,725 W. Den kom ut i maj 2026. Med 149.0 J/GH är den 52 % effektivare än medianen av de Scrypt-miners vi följer (310.0 J/GH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 4 av 66 Scrypt-miners efter daglig vinst och tjänar runt $7.53 om dagen på LTC + DOGE. Bästa priset på MinerPrices är $7,300. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 969 dagar. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 21.0 GH/s | 3,612 W | $5.91 | |
| 20.0 GH/s | 3,580 W | $5.50 | |
| 20.5 GH/s | 3,900 W | $5.44 | |
| 20.0 GH/s | 3,680 W | $5.42 | |
| 20.0 GH/s | 3,700 W | $5.40 | |
| 18.0 GH/s | 3,960 W | $4.31 |


BEL
JKC
LKY
QUAI