Bitdeer SealMiner DL1 Hydro
Daglig vinst$23.14
Intäkt / dag$29.98vid dagens LTC + DOGE-pris och svårighetsgrad
El / dag−$6.83187.8 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar LTC + DOGE
Var kan man köpa 4
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 389 dagar | $8,990 | $8,990Visa erbjudande → |
![]() X-ON Mining
|
China | I lager | 389 dagar | $9,000 | $9,000Visa erbjudande → |
OneMiners
✓ Verifierad säljare
|
United States | I lager | 424 dagar | $9,799 | $9,799Visa erbjudande → |
Cryptoware
✓ Verifierad säljare
|
United Kingdom | I lager | 466 dagar | $10,779 | $10,779Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $29.98 | −$6.83 | $23.14 |
| Vecka | $209.83 | −$47.84 | $161.99 |
| Månad | $899.28 | −$205.03 | $694.26 |
| År | $10,941 | −$2,494 | $8,447 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitdeer
ModellBitdeer SealMiner DL1 Hydro
LanseringJun 2026
AlgoritmScrypt
Hashrate52.5 GH/s
Effekt7,823 W
Effektivitet149.0 J/GH
Ljudnivå75 dB
KylningHydro cooling
Mått482 × 665 × 86 mm
Vikt21.0 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet10–90 %
Om denna miner
Bitdeer SealMiner DL1 Hydro är en ASIC-miner från Bitdeer för Scrypt-algoritmen med 52.5 GH/s vid 7,823 W. Den kom ut i juni 2026. Med 149.0 J/GH är den 52 % effektivare än medianen av de Scrypt-miners vi följer (310.0 J/GH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 1 av 66 Scrypt-miners efter daglig vinst och tjänar runt $23.14 om dagen på LTC + DOGE. Bästa priset på MinerPrices är $8,990. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 389 dagar. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter. Den är vattenkyld (hydro), så den behöver en kylkrets och en torrkylare i stället för fläktar.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 35.0 GH/s | 5,775 W | $14.94 | |
| 33.0 GH/s | 5,676 W | $13.88 | |
| 33.0 GH/s | 9,300 W | $10.72 | |
| 30.0 GH/s | 7,600 W | $10.49 | |
| 27.0 GH/s | 5,670 W | $10.46 | |
| 20.0 GH/s | 6,200 W | $6.00 |


BEL
JKC
LKY
QUAI