Bitmain Antminer L9 Hyd 2U (27Gh)
Daglig vinst$10.78
Intäkt / dag$15.73vid dagens LTC + DOGE-pris och svårighetsgrad
El / dag−$4.95136.1 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar LTC + DOGE
Var kan man köpa 7
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
HSASICMINER
|
China | I lager | 381 dagar | $4,100 | $4,100Visa erbjudande → |
LeedMiner
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 520 dagar | $5,600 | $5,600Visa erbjudande → |
OneMiners
✓ Verifierad säljare
|
United States | I lager | 529 dagar | $5,699 | $5,699Visa erbjudande → |
![]() BitMars
|
China | I lager | 537 dagar | $5,784 | $5,784Visa erbjudande → |
Jingle Mining
|
China | I lager | 541 dagar | $5,820 | $5,820Visa erbjudande → |
Cryptoware
✓ Verifierad säljare
|
United Kingdom | I lager | 582 dagar | $6,269 | $6,269Visa erbjudande → |
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 915 dagar | $9,850 | $9,850Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $15.73 | −$4.95 | $10.78 |
| Vecka | $110.11 | −$34.67 | $75.43 |
| Månad | $471.88 | −$148.60 | $323.29 |
| År | $5,741 | −$1,808 | $3,933 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitmain
ModellBitmain Antminer L9 Hyd 2U (27Gh)
Även känd somBitmain Antminer L9 Hydro 2U (U2L9H)
LanseringNov 2025
AlgoritmScrypt
Hashrate27.0 GH/s
Effekt5,670 W
Effektivitet210.0 J/GH
Ljudnivå50 dB
KylningHydro cooling
Mått445 × 88 × 670 mm
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Bitmain Antminer L9 Hyd 2U (27Gh) är en ASIC-miner från Bitmain för Scrypt-algoritmen med 27.0 GH/s vid 5,670 W. Den kom ut i november 2025. Med 210.0 J/GH är den 32 % effektivare än medianen av de Scrypt-miners vi följer (310.0 J/GH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 7 av 66 Scrypt-miners efter daglig vinst och tjänar runt $10.78 om dagen på LTC + DOGE. Bästa priset på MinerPrices är $4,100. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 381 dagar. Den är vattenkyld (hydro), så den behöver en kylkrets och en torrkylare i stället för fläktar.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 52.5 GH/s | 7,823 W | $23.75 | |
| 35.0 GH/s | 5,775 W | $15.35 | |
| 33.0 GH/s | 5,676 W | $14.27 | |
| 33.0 GH/s | 9,300 W | $11.10 | |
| 30.0 GH/s | 7,600 W | $10.84 | |
| 20.0 GH/s | 6,200 W | $6.24 |


BEL
JKC
LKY
QUAI