Bitfily Snow Panther D1
Daglig vinst—
Intäkt / dag—
El / dag−$1.8350.4 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el
Var kan man köpa 0
Ingen säljare listar denna miner ännu.
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | — | −$1.83 | — |
| Vecka | — | −$12.84 | — |
| Månad | — | −$55.04 | — |
| År | — | −$669.61 | — |
Specifikationer
TillverkareBitfily
ModellBitfily Snow Panther D1
LanseringJul 2018
AlgoritmBlake256R14 (old Decred, retired)
Hashrate6.00 TH/s
Effekt2,100 W
Effektivitet350.0 J/TH
Ljudnivå72 dB
Mått390 × 180 × 490 mm
Vikt17.0 kg
GränssnittEthernet
Temperatur?–40 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Bitfily Snow Panther D1 är en ASIC-miner från Bitfily för Blake256R14 (old Decred, retired)-algoritmen med 6.00 TH/s vid 2,100 W. Den kom ut i juli 2018. Med 350.0 J/TH är den 11 % effektivare än medianen av de Blake256R14 (old Decred, retired)-miners vi följer (394.6 J/TH). Ingen butik erbjuder den på MinerPrices just nu. Med 72 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Algoritmer
| Algoritm | Hashrate | Effekt | Effektivitet |
|---|---|---|---|
| Blake256R14 (old Decred, retired) | 6.00 TH/s | 2,100 W | 350.0 J/TH |
| Blake256R14-dcr | 6.00 TH/s | 2,100 W | 350.0 J/TH |
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 160 GH/s | 410 W | $1.48 | |
| 6.00 TH/s | 2,100 W | — | |
| 7.00 TH/s | 2,100 W | — | |
| 2.80 TH/s | 1,230 W | — |