Innosilicon D9+ DecredMaster
Daglig vinst—
Intäkt / dag—
El / dag−$1.0729.5 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el
Var kan man köpa 0
Ingen säljare listar denna miner ännu.
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | — | −$1.07 | — |
| Vecka | — | −$7.52 | — |
| Månad | — | −$32.24 | — |
| År | — | −$392.20 | — |
Specifikationer
TillverkareInnosilicon
ModellInnosilicon D9+ DecredMaster
LanseringAug 2018
AlgoritmBlake256R14 (old Decred, retired)
Hashrate2.80 TH/s
Effekt1,230 W
Effektivitet439.3 J/TH
Ljudnivå70 dB
Mått130 × 155 × 310 mm
Vikt3.6 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Innosilicon D9+ DecredMaster är en ASIC-miner från Innosilicon för Blake256R14 (old Decred, retired)-algoritmen med 2.80 TH/s vid 1,230 W. Den kom ut i augusti 2018. Med 439.3 J/TH drar den 26 % mer ström per hash än medianen av de Blake256R14 (old Decred, retired)-miners vi följer (350.0 J/TH). Ingen butik erbjuder den på MinerPrices just nu. Med 70 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Algoritmer
| Algoritm | Hashrate | Effekt | Effektivitet |
|---|---|---|---|
| Blake256R14 (old Decred, retired) | 2.80 TH/s | 1,230 W | 439.3 J/TH |
| Blake256R14-dcr | 2.80 TH/s | 1,230 W | 439.3 J/TH |
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 160 GH/s | 410 W | $1.48 | |
| 6.00 TH/s | 2,100 W | — | |
| 6.00 TH/s | 2,100 W | — | |
| 7.00 TH/s | 2,100 W | — |