Bitmain Antminer D7 (1286Gh)
Daglig vinst$0.78
Intäkt / dag$3.53vid dagens DASH-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.7575.6 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar DASH
Var kan man köpa 1
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
![]() X-ON Mining
Begagnad
|
China | I lager | 3333 dagar | $2,595 | $2,595Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $3.53 | −$2.75 | $0.78 |
| Vecka | $24.70 | −$19.25 | $5.45 |
| Månad | $105.86 | −$82.50 | $23.36 |
| År | $1,288 | −$1,004 | $284.19 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitmain
ModellBitmain Antminer D7 (1286Gh)
Även känd somAntminer D7 1.286Th
LanseringOct 2021
AlgoritmX11
Hashrate1.29 TH/s
Effekt3,148 W
Effektivitet2,447.9 J/TH
Ljudnivå75 dB
Mått400 × 195 × 290 mm
Vikt14.2 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Bitmain Antminer D7 (1286Gh) är en ASIC-miner från Bitmain för X11-algoritmen med 1.29 TH/s vid 3,148 W. Den kom ut i oktober 2021. Med 2,447.9 J/TH är den 95 % effektivare än medianen av de X11-miners vi följer (46,898.5 J/TH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 2 av 25 X11-miners efter daglig vinst och tjänar runt $0.78 om dagen på DASH. Bästa priset på MinerPrices är $2,595. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 1.77 TH/s | 2,839 W | $2.38 | |
| 262 GH/s | 1,420 W | −$0.52 | |
| 440 GH/s | 2,200 W | −$0.71 | |
| 119 GH/s | 1,566 W | −$1.04 | |
| 56.0 GH/s | 2,100 W | −$1.68 | |
| 540 GH/s | 4,400 W | −$2.36 |

DPC
ONX