Bitmain Antminer D9 (1770Gh)
Daglig vinst$2.38
Intäkt / dag$4.86vid dagens DASH-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.4868.1 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar DASH
Var kan man köpa 10
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 442 dagar | $1,050 | $1,050Visa erbjudande → |
LeedMiner
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 493 dagar | $1,170 | $1,170Visa erbjudande → |
Jingle Mining
|
China | I lager | 526 dagar | $1,249 | $1,249Visa erbjudande → |
![]() X-ON Mining
|
China | I lager | 547 dagar | $1,300 | $1,300Visa erbjudande → |
![]() Maxi Miners
|
Czechia | I lager | 553 dagar | $1,314 28,500 CZK |
$1,314Visa erbjudande → |
OneMiners
✓ Verifierad säljare
|
United States | I lager | 711 dagar | $1,689 | $1,689Visa erbjudande → |
![]() MiningEquipment
|
Spain | I lager | 744 dagar | $1,768 1,579 EUR |
$1,768Visa erbjudande → |
Cryptoware
✓ Verifierad säljare
|
United Kingdom | I lager | 782 dagar | $1,858 | $1,858Visa erbjudande → |
NexMine
|
Germany | I lager | 785 dagar | $1,864 1,662 EUR |
$1,864Visa erbjudande → |
ApexaMiners
|
Nigeria | I lager | 1052 dagar | $2,500 | $2,500Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $4.86 | −$2.48 | $2.38 |
| Vecka | $34.00 | −$17.36 | $16.64 |
| Månad | $145.70 | −$74.40 | $71.30 |
| År | $1,773 | −$905.25 | $867.47 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitmain
ModellBitmain Antminer D9 (1770Gh)
Även känd somAntminer D9 1.77Th
LanseringFeb 2023
AlgoritmX11
Hashrate1.77 TH/s
Effekt2,839 W
Effektivitet1,604.0 J/TH
Ljudnivå75 dB
Mått316 × 430 × 570 mm
Vikt16.2 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Bitmain Antminer D9 (1770Gh) är en ASIC-miner från Bitmain för X11-algoritmen med 1.77 TH/s vid 2,839 W. Den kom ut i februari 2023. Med 1,604.0 J/TH är den 97 % effektivare än medianen av de X11-miners vi följer (46,898.5 J/TH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 1 av 25 X11-miners efter daglig vinst och tjänar runt $2.38 om dagen på DASH. Bästa priset på MinerPrices är $1,050. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 442 dagar. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 1.29 TH/s | 3,148 W | $0.78 | |
| 262 GH/s | 1,420 W | −$0.52 | |
| 440 GH/s | 2,200 W | −$0.71 | |
| 119 GH/s | 1,566 W | −$1.04 | |
| 56.0 GH/s | 2,100 W | −$1.68 | |
| 540 GH/s | 4,400 W | −$2.36 |




DPC
ONX