Bombax EZ100
Daglig vinst$4.29
Intäkt / dag$6.30vid dagens ETC-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.0155.2 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar ETC
Var kan man köpa 2
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
![]() X-ON Mining
|
China | I lager | 2308 dagar | $9,899 | $9,899Visa erbjudande → |
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 3043 dagar | $13,050 | $13,050Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $6.30 | −$2.01 | $4.29 |
| Vecka | $44.09 | −$14.06 | $30.03 |
| Månad | $188.98 | −$60.28 | $128.70 |
| År | $2,299 | −$733.39 | $1,566 |
Specifikationer
TillverkareBombax Miner
ModellBombax EZ100
AlgoritmEtHash
Hashrate12,500 MH/s
Effekt2,300 W
Effektivitet0.2 J/MH
Ljudnivå80 dB
Om denna miner
Bombax EZ100 är en ASIC-miner från Bombax Miner för EtHash-algoritmen med 12,500 MH/s vid 2,300 W. Med 0.2 J/MH är den 69 % effektivare än medianen av de EtHash-miners vi följer (0.6 J/MH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 2 av 40 EtHash-miners efter daglig vinst och tjänar runt $4.29 om dagen på ETC. Bästa priset på MinerPrices är $9,899. Med 80 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 23,400 MH/s | 2,550 W | $9.56 | |
| 10,000 MH/s | 1,500 W | $3.73 | |
| 9,500 MH/s | 2,470 W | $2.63 | |
| 9,000 MH/s | 2,340 W | $2.49 | |
| 5,800 MH/s | 1,900 W | $1.26 | |
| 3,680 MH/s | 2,200 W | −$0.07 |

