iPollo V2
Daglig vinst$3.72
Intäkt / dag$5.03vid dagens ETC-pris och svårighetsgrad
El / dag−$1.3136.0 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar ETC
Var kan man köpa 5
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
HSASICMINER
|
China | I lager | 1406 dagar | $5,225 | $5,225Visa erbjudande → |
![]() X-ON Mining
|
China | I lager | 1526 dagar | $5,670 | $5,670Visa erbjudande → |
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 1561 dagar | $5,800 | $5,800Visa erbjudande → |
![]() Maxi Miners
|
Czechia | I lager | 1823 dagar | $6,776 147,000 CZK |
$6,776Visa erbjudande → |
PCPraha
✓ Verifierad säljare
|
Czechia | I lager | 2401 dagar | $8,924 192,899 CZK |
$8,924Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $5.03 | −$1.31 | $3.72 |
| Vecka | $35.19 | −$9.17 | $26.02 |
| Månad | $150.84 | −$39.31 | $111.52 |
| År | $1,835 | −$478.30 | $1,357 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareiPollo
ModelliPollo V2
Även känd somiPollo V II
LanseringNov 2024
AlgoritmEtHash
Hashrate10,000 MH/s
Effekt1,500 W
Effektivitet0.2 J/MH
Ljudnivå75 dB
Mått430 × 195 × 290 mm
Vikt16.5 kg
GränssnittEthernet
Temperatur10–40 °C
Luftfuktighet10–90 %
Om denna miner
iPollo V2 är en ASIC-miner från iPollo för EtHash-algoritmen med 10,000 MH/s vid 1,500 W. Den kom ut i november 2024. Med 0.2 J/MH är den 75 % effektivare än medianen av de EtHash-miners vi följer (0.6 J/MH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 3 av 40 EtHash-miners efter daglig vinst och tjänar runt $3.72 om dagen på ETC. Bästa priset på MinerPrices är $5,225. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 1406 dagar. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 23,400 MH/s | 2,550 W | $9.54 | |
| 12,500 MH/s | 2,300 W | $4.28 | |
| 9,500 MH/s | 2,470 W | $2.62 | |
| 9,000 MH/s | 2,340 W | $2.48 | |
| 5,800 MH/s | 1,900 W | $1.26 | |
| 3,680 MH/s | 2,200 W | −$0.07 |



EGEM