MicroBT WhatsMiner M79S
Daglig vinst$33.93
Intäkt / dag$51.40vid dagens BTC-pris och svårighetsgrad
El / dag−$17.47480.0 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar BTC
Var kan man köpa 5
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
OneMiners
✓ Verifierad säljare
|
United States | I lager | 430 dagar | $14,559 | $14,559Visa erbjudande → |
Cryptoware
✓ Verifierad säljare
|
United Kingdom | I lager | 472 dagar | $16,015 | $16,015Visa erbjudande → |
![]() X-ON Mining
|
China | I lager | 531 dagar | $18,000 | $18,000Visa erbjudande → |
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 544 dagar | $18,450 | $18,450Visa erbjudande → |
![]() MiningEquipment
|
Spain | I lager | 825 dagar | $27,987 25,000 EUR |
$27,987Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $51.40 | −$17.47 | $33.93 |
| Vecka | $359.83 | −$122.30 | $237.52 |
| Månad | $1,542 | −$524.16 | $1,018 |
| År | $18,763 | −$6,377 | $12,385 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareMicroBT
ModellMicroBT WhatsMiner M79S
LanseringDec 2025
AlgoritmSHA-256
Hashrate1,350 TH/s
Effekt20,000 W
Effektivitet14.8 J/TH
Ljudnivå50 dB
KylningHydro cooling
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
MicroBT WhatsMiner M79S är en ASIC-miner från MicroBT för SHA-256-algoritmen med 1,350 TH/s vid 20,000 W. Den kom ut i december 2025. Med 14.8 J/TH är den 44 % effektivare än medianen av de SHA-256-miners vi följer (26.4 J/TH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 2 av 247 SHA-256-miners efter daglig vinst och tjänar runt $33.93 om dagen på BTC. Bästa priset på MinerPrices är $14,559. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 430 dagar. Den är vattenkyld (hydro), så den behöver en kylkrets och en torrkylare i stället för fläktar.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 1,160 TH/s | 11,020 W | $34.54 | |
| 886 TH/s | 8,372 W | $26.42 | |
| 865 TH/s | 8,650 W | $25.38 | |
| 860 TH/s | 11,180 W | $22.98 | |
| 680 TH/s | 7,412 W | $19.42 | |
| 660 TH/s | 8,250 W | $17.92 |



FB
QUAI