Bitmain Antminer L7 (9.05Gh)
Daglig vinst$2.18
Intäkt / dag$5.17vid dagens LTC + DOGE-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.9982.2 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar LTC + DOGE
Var kan man köpa 8
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
LeedMiner
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 304 dagar | $660 | $660Visa erbjudande → |
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 304 dagar | $660 | $660Visa erbjudande → |
OneMiners
✓ Verifierad säljare
|
United States | I lager | 305 dagar | $661 | $661Visa erbjudande → |
Cryptoware
✓ Verifierad säljare
|
United Kingdom | I lager | 335 dagar | $727 | $727Visa erbjudande → |
![]() Maxi Miners
|
Czechia | I lager | 371 dagar | $807 17,500 CZK |
$807Visa erbjudande → |
![]() X-ON Mining
|
China | I lager | 460 dagar | $1,000 | $1,000Visa erbjudande → |
![]() MiningEquipment
|
Spain | I lager | 515 dagar | $1,118 999 EUR |
$1,118Visa erbjudande → |
DCE Miner
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 3839 dagar | $8,350 | $8,350Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $5.17 | −$2.99 | $2.18 |
| Vecka | $36.17 | −$20.94 | $15.23 |
| Månad | $155.02 | −$89.76 | $65.26 |
| År | $1,886 | −$1,092 | $793.96 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitmain
ModellBitmain Antminer L7 (9.05Gh)
Även känd somAntminer L7 9050Mh
LanseringFeb 2022
AlgoritmScrypt
Hashrate9.05 GH/s
Effekt3,425 W
Effektivitet378.5 J/GH
Ljudnivå75 dB
Mått195 × 290 × 370 mm
Vikt15.0 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Bitmain Antminer L7 (9.05Gh) är en ASIC-miner från Bitmain för Scrypt-algoritmen med 9.05 GH/s vid 3,425 W. Den kom ut i februari 2022. Med 378.5 J/GH drar den 22 % mer ström per hash än medianen av de Scrypt-miners vi följer (310.0 J/GH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 32 av 66 Scrypt-miners efter daglig vinst och tjänar runt $2.18 om dagen på LTC + DOGE. Bästa priset på MinerPrices är $660. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 304 dagar. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 11.0 GH/s | 3,420 W | $3.29 | |
| 10.0 GH/s | 3,100 W | $3.00 | |
| 9.50 GH/s | 3,425 W | $2.43 | |
| 9.30 GH/s | 3,425 W | $2.32 | |
| 9.16 GH/s | 3,425 W | $2.24 | |
| 8.80 GH/s | 3,425 W | $2.03 |




BEL
JKC
LKY
QUAI