Bitmain Antminer L7 (9.16Gh)
Daglig vinst$2.24
Intäkt / dag$5.23vid dagens LTC + DOGE-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.9982.2 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar LTC + DOGE
Var kan man köpa 1
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
![]() BitMars
|
China | I lager | 288 dagar | $643 | $643Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $5.23 | −$2.99 | $2.24 |
| Vecka | $36.61 | −$20.94 | $15.67 |
| Månad | $156.90 | −$89.76 | $67.14 |
| År | $1,909 | −$1,092 | $816.88 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitmain
ModellBitmain Antminer L7 (9.16Gh)
Även känd somAntminer L7 9160Mh
LanseringNov 2021
AlgoritmScrypt
Hashrate9.16 GH/s
Effekt3,425 W
Effektivitet373.9 J/GH
Ljudnivå75 dB
Mått195 × 290 × 370 mm
Vikt15.0 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Bitmain Antminer L7 (9.16Gh) är en ASIC-miner från Bitmain för Scrypt-algoritmen med 9.16 GH/s vid 3,425 W. Den kom ut i november 2021. Med 373.9 J/GH drar den 21 % mer ström per hash än medianen av de Scrypt-miners vi följer (310.0 J/GH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 30 av 66 Scrypt-miners efter daglig vinst och tjänar runt $2.24 om dagen på LTC + DOGE. Bästa priset på MinerPrices är $643. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 288 dagar. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 11.0 GH/s | 3,420 W | $3.29 | |
| 10.0 GH/s | 3,100 W | $3.00 | |
| 9.50 GH/s | 3,425 W | $2.43 | |
| 9.30 GH/s | 3,425 W | $2.32 | |
| 9.05 GH/s | 3,425 W | $2.18 | |
| 8.80 GH/s | 3,425 W | $2.03 |

BEL
JKC
LKY
QUAI