Bitmain Antminer L7 (9.5Gh)
Daglig vinst$1.45
Intäkt / dag$4.45vid dagens LTC + DOGE-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.9982.2 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar LTC + DOGE
Var kan man köpa 3
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
![]() BitMars
|
China | I lager | 443 dagar | $643 | $643Visa erbjudande → |
PCPraha
✓ Verifierad säljare
|
Czechia | I lager | 1015 dagar | $1,476 31,899 CZK |
$1,476Visa erbjudande → |
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | Slut i lager | 413 dagar | $600 | $600Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $4.45 | −$2.99 | $1.45 |
| Vecka | $31.13 | −$20.94 | $10.18 |
| Månad | $133.40 | −$89.76 | $43.64 |
| År | $1,623 | −$1,092 | $530.97 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitmain
ModellBitmain Antminer L7 (9.5Gh)
Även känd somAntminer L7 9500Mh
LanseringNov 2021
AlgoritmScrypt
Hashrate9.50 GH/s
Effekt3,425 W
Effektivitet360.5 J/GH
Ljudnivå75 dB
Mått195 × 290 × 370 mm
Vikt15.0 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Bitmain Antminer L7 (9.5Gh) är en ASIC-miner från Bitmain för Scrypt-algoritmen med 9.50 GH/s vid 3,425 W. Den kom ut i november 2021. Med 360.5 J/GH drar den 16 % mer ström per hash än medianen av de Scrypt-miners vi följer (310.0 J/GH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 29 av 66 Scrypt-miners efter daglig vinst och tjänar runt $1.45 om dagen på LTC + DOGE. Bästa priset på MinerPrices är $643. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 443 dagar. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 11.0 GH/s | 3,420 W | $2.16 | |
| 10.0 GH/s | 3,100 W | $1.97 | |
| 9.30 GH/s | 3,425 W | $1.36 | |
| 9.16 GH/s | 3,425 W | $1.30 | |
| 9.05 GH/s | 3,425 W | $1.24 | |
| 8.80 GH/s | 3,425 W | $1.13 |


BEL
JKC
LKY
QUAI