Fluminer L1 Pro
Daglig vinst$1.46
Intäkt / dag$2.69vid dagens LTC + DOGE-pris och svårighetsgrad
El / dag−$1.2233.6 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar LTC + DOGE
Var kan man köpa 10
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
LeedMiner
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 766 dagar | $1,120 | $1,120Visa erbjudande → |
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 766 dagar | $1,120 | $1,120Visa erbjudande → |
OneMiners
✓ Verifierad säljare
|
United States | I lager | 767 dagar | $1,122 | $1,122Visa erbjudande → |
Jingle Mining
|
China | I lager | 787 dagar | $1,150 | $1,150Visa erbjudande → |
Cryptoware
✓ Verifierad säljare
|
United Kingdom | I lager | 844 dagar | $1,234 | $1,234Visa erbjudande → |
![]() Maxi Miners
|
Czechia | I lager | 867 dagar | $1,268 27,500 CZK |
$1,268Visa erbjudande → |
![]() X-ON Mining
|
China | I lager | 1018 dagar | $1,488 | $1,488Visa erbjudande → |
![]() MiningEquipment
|
Spain | I lager | 1148 dagar | $1,678 1,499 EUR |
$1,678Visa erbjudande → |
HSASICMINER
|
China | I lager | 1218 dagar | $1,780 | $1,780Visa erbjudande → |
PCPraha
✓ Verifierad säljare
|
Czechia | I lager | 1944 dagar | $2,843 61,445 CZK |
$2,843Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $2.69 | −$1.22 | $1.46 |
| Vecka | $18.80 | −$8.56 | $10.24 |
| Månad | $80.57 | −$36.69 | $43.88 |
| År | $980.26 | −$446.41 | $533.85 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareFluminer
ModellFluminer L1 Pro
Även känd somFluminer L1 6Gh
LanseringJun 2025
AlgoritmScrypt
Hashrate6.00 GH/s
Effekt1,400 W
Effektivitet233.3 J/GH
Ljudnivå45 dB
Mått140 × 300 × 450 mm
Vikt12.8 kg
GränssnittEthernet / Wifi
Temperatur5–40 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Fluminer L1 Pro är en ASIC-miner från Fluminer för Scrypt-algoritmen med 6.00 GH/s vid 1,400 W. Den kom ut i juni 2025. Med 233.3 J/GH är den 25 % effektivare än medianen av de Scrypt-miners vi följer (310.0 J/GH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 28 av 66 Scrypt-miners efter daglig vinst och tjänar runt $1.46 om dagen på LTC + DOGE. Bästa priset på MinerPrices är $1,120. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 766 dagar. Med 45 dB är den tyst nog för hem eller kontor.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 9.50 GH/s | 1,700 W | $2.77 | |
| 5.30 GH/s | 1,200 W | $1.32 | |
| 9.05 GH/s | 3,425 W | $1.06 | |
| 8.80 GH/s | 3,425 W | $0.95 | |
| 3.40 GH/s | 1,800 W | −$0.05 | |
| 6.50 GH/s | 3,400 W | −$0.06 |




BEL
JKC
LKY
QUAI