Innosilicon T3+ 52T
Daglig vinst$0.05
Intäkt / dag$1.97vid dagens BTC-pris och svårighetsgrad
El / dag−$1.9252.8 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar BTC
Var kan man köpa 0
Ingen säljare listar denna miner ännu.
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $1.97 | −$1.92 | $0.05 |
| Vecka | $13.82 | −$13.45 | $0.37 |
| Månad | $59.23 | −$57.66 | $1.57 |
| År | $720.58 | −$701.50 | $19.08 |
Specifikationer
TillverkareInnosilicon
ModellInnosilicon T3+ 52T
Även känd somTerminator3-Plus-52T
LanseringMay 2019
AlgoritmSHA-256
Hashrate52.0 TH/s
Effekt2,200 W
Effektivitet42.3 J/TH
Ljudnivå75 dB
Mått141 × 220 × 430 mm
Vikt10.0 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Innosilicon T3+ 52T är en ASIC-miner från Innosilicon för SHA-256-algoritmen med 52.0 TH/s vid 2,200 W. Den kom ut i maj 2019. Med 42.3 J/TH drar den 62 % mer ström per hash än medianen av de SHA-256-miners vi följer (26.1 J/TH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 148 av 247 SHA-256-miners efter daglig vinst och tjänar runt $0.05 om dagen på BTC. Ingen butik erbjuder den på MinerPrices just nu. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 53.0 TH/s | 2,094 W | $0.18 | |
| 50.0 TH/s | 1,975 W | $0.17 | |
| 53.0 TH/s | 2,385 W | −$0.07 | |
| 56.0 TH/s | 2,520 W | −$0.08 | |
| 46.0 TH/s | 2,100 W | −$0.09 | |
| 50.0 TH/s | 2,500 W | −$0.29 |
FB
QUAI