21energy Ofen 2 Pro
Daglig vinst$1.32
Intäkt / dag$2.28vid dagens BTC-pris och svårighetsgrad
El / dag−$0.9626.4 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar BTC
Var kan man köpa 0
Ingen säljare listar denna miner ännu.
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $2.28 | −$0.96 | $1.32 |
| Vecka | $15.95 | −$6.73 | $9.22 |
| Månad | $68.34 | −$28.83 | $39.51 |
| År | $831.44 | −$350.75 | $480.69 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
Tillverkare21energy
Modell21energy Ofen 2 Pro
LanseringApr 2026
AlgoritmSHA-256
Hashrate60.0 TH/s
Effekt1,100 W
Effektivitet18.3 J/TH
Ljudnivå35 dB
KylningHeater for home
Mått900 × 320 × 140 mm
Vikt24.0 kg
GränssnittWiFi / USB / Ethernet
Temperatur5–45 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
21energy Ofen 2 Pro är en ASIC-miner från 21energy för SHA-256-algoritmen med 60.0 TH/s vid 1,100 W. Den kom ut i april 2026. Med 18.3 J/TH är den 31 % effektivare än medianen av de SHA-256-miners vi följer (26.4 J/TH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 112 av 247 SHA-256-miners efter daglig vinst och tjänar runt $1.32 om dagen på BTC. Ingen butik erbjuder den på MinerPrices just nu. Med 35 dB är den tyst nog för hem eller kontor. Den är gjord som ett element för hemmet som minar medan det värmer.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 40.0 TH/s | 1,000 W | $0.65 | |
| 53.0 TH/s | 2,094 W | $0.18 | |
| 50.0 TH/s | 1,975 W | $0.17 | |
| 52.0 TH/s | 2,200 W | $0.05 | |
| 56.0 TH/s | 2,520 W | −$0.08 | |
| 60.0 TH/s | 2,800 W | −$0.17 |
FB
QUAI