Bitmain Antminer T19 (84Th)
Daglig vinst$0.44
Intäkt / dag$3.19vid dagens BTC-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.7575.6 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar BTC
Var kan man köpa 3
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
![]() D-Central
Renoverad
|
Canada | I lager | 847 dagar | $370 520 CAD |
$370Visa erbjudande → |
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 1364 dagar | $596 | $596Visa erbjudande → |
PCPraha
✓ Verifierad säljare
|
Czechia | I lager | 5618 dagar | $2,456 53,090 CZK |
$2,456Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $3.19 | −$2.75 | $0.44 |
| Vecka | $22.32 | −$19.26 | $3.06 |
| Månad | $95.67 | −$82.56 | $13.12 |
| År | $1,164 | −$1,004 | $159.59 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitmain
ModellBitmain Antminer T19 (84Th)
Även känd somModel 240-Ca
LanseringJun 2020
AlgoritmSHA-256
Hashrate84.0 TH/s
Effekt3,150 W
Effektivitet37.5 J/TH
Ljudnivå75 dB
Mått195 × 290 × 400 mm
Vikt14.2 kg
GränssnittEthernet 10/100M
Temperatur5–40 °C
Luftfuktighet10–90 %
Om denna miner
Bitmain Antminer T19 (84Th) är en ASIC-miner från Bitmain för SHA-256-algoritmen med 84.0 TH/s vid 3,150 W. Den kom ut i juni 2020. Med 37.5 J/TH drar den 44 % mer ström per hash än medianen av de SHA-256-miners vi följer (26.1 J/TH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 126 av 247 SHA-256-miners efter daglig vinst och tjänar runt $0.44 om dagen på BTC. Bästa priset på MinerPrices är $370. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 847 dagar. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 90.0 TH/s | 3,250 W | $0.58 | |
| 88.0 TH/s | 3,344 W | $0.42 | |
| 86.0 TH/s | 3,268 W | $0.41 | |
| 84.0 TH/s | 3,360 W | $0.25 | |
| 81.0 TH/s | 3,400 W | $0.10 | |
| 80.0 TH/s | 3,360 W | $0.10 |


FB
QUAI