Bitmain Antminer T19 (88Th)
Daglig vinst$0.42
Intäkt / dag$3.34vid dagens BTC-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.9280.3 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar BTC
Var kan man köpa 2
| Säljare | Skickas från | Tillgänglighet | ROI | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Yesmining
✓ Verifierad säljare
|
China | I lager | 1535 dagar | $644 | $644Visa erbjudande → |
![]() X-ON Mining
|
China | I lager | 3475 dagar | $1,458 | $1,458Visa erbjudande → |
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $3.34 | −$2.92 | $0.42 |
| Vecka | $23.39 | −$20.45 | $2.94 |
| Månad | $100.23 | −$87.64 | $12.59 |
| År | $1,219 | −$1,066 | $153.16 |
Prishistorik
━ Snittpris ━ Lägsta pris
Specifikationer
TillverkareBitmain
ModellBitmain Antminer T19 (88Th)
LanseringAug 2021
AlgoritmSHA-256
Hashrate88.0 TH/s
Effekt3,344 W
Effektivitet38.0 J/TH
Ljudnivå75 dB
Mått195 × 290 × 400 mm
Vikt14.2 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–40 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
Bitmain Antminer T19 (88Th) är en ASIC-miner från Bitmain för SHA-256-algoritmen med 88.0 TH/s vid 3,344 W. Den kom ut i augusti 2021. Med 38.0 J/TH drar den 46 % mer ström per hash än medianen av de SHA-256-miners vi följer (26.1 J/TH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 128 av 247 SHA-256-miners efter daglig vinst och tjänar runt $0.42 om dagen på BTC. Bästa priset på MinerPrices är $644. Med dagens siffror betalar den sig själv på ungefär 1535 dagar. Med 75 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 95.0 TH/s | 3,250 W | $0.77 | |
| 90.0 TH/s | 3,250 W | $0.58 | |
| 84.0 TH/s | 3,150 W | $0.44 | |
| 90.0 TH/s | 3,420 W | $0.43 | |
| 86.0 TH/s | 3,268 W | $0.41 | |
| 84.0 TH/s | 3,360 W | $0.25 |


FB
QUAI