StrongU Hornbill H8 Pro
Daglig vinst$0.25
Intäkt / dag$3.19vid dagens BTC-pris och svårighetsgrad
El / dag−$2.9480.6 kWh per dag · $0.0364/kWh
Intäkt vs. el · Minar BTC
Var kan man köpa 0
Ingen säljare listar denna miner ännu.
Vinst
| Intäkt | El | Vinst | |
|---|---|---|---|
| Dag | $3.19 | −$2.94 | $0.25 |
| Vecka | $22.32 | −$20.55 | $1.78 |
| Månad | $95.67 | −$88.06 | $7.61 |
| År | $1,164 | −$1,071 | $92.63 |
Specifikationer
TillverkareStrongU
ModellStrongU Hornbill H8 Pro
LanseringJul 2021
AlgoritmSHA-256
Hashrate84.0 TH/s
Effekt3,360 W
Effektivitet40.0 J/TH
Ljudnivå76 dB
Mått155 × 223 × 390 mm
Vikt11.5 kg
GränssnittEthernet
Temperatur5–40 °C
Luftfuktighet5–95 %
Om denna miner
StrongU Hornbill H8 Pro är en ASIC-miner från StrongU för SHA-256-algoritmen med 84.0 TH/s vid 3,360 W. Den kom ut i juli 2021. Med 40.0 J/TH drar den 53 % mer ström per hash än medianen av de SHA-256-miners vi följer (26.1 J/TH). Vid $0.036/kWh ligger den på plats 130 av 247 SHA-256-miners efter daglig vinst och tjänar runt $0.25 om dagen på BTC. Ingen butik erbjuder den på MinerPrices just nu. Med 76 dB hör den hemma i en mininganläggning eller ett hostingcenter.
Liknande miners
| Modell | Hashrate | Effekt | Vinst |
|---|---|---|---|
| 84.0 TH/s | 3,150 W | $0.44 | |
| 90.0 TH/s | 3,420 W | $0.43 | |
| 88.0 TH/s | 3,344 W | $0.42 | |
| 86.0 TH/s | 3,268 W | $0.41 | |
| 81.0 TH/s | 3,400 W | $0.10 | |
| 80.0 TH/s | 3,360 W | $0.10 |
FB
QUAI